Poznávejte nejkrásnější místa naší vlasti

Pokud patříte mezi příznivce turistiky, určitě nemůžete pomíjet krásná místa, která se na území našeho státu nacházejí. Je jich opravdu velké množství, a tak se nyní podíváme alespoň na ty největší přírodní skvosty.
Pravčická brána– je právem považována za jeden z přírodních klenotů a největších zajímavostí, které se na našem území nacházejí. Jedná se o největší pískovcovou bránu v Evropě vůbec. Kdybyste se zde chtěli vydat, najdete ji v národním parku České Švýcarsko.
hory adršpach
Adršpašsko-teplické skály– na rozdíl od Pravčické brány, vstoupíte v Adršpašsko-teplických skalách přímo do města. Konkrétně do města skalního a současně největšího na našem území. Některé skalní útvary se tyčí do výšky až kolem sta metrů a jsou zajímavé také svým vzhledem, podle něhož dostaly i názvy. Najdeme zde kupříkladu pana Starostu s chotí, dvojici Milenců či Cukrovou homoli.
prachovské skály
Prachovské skály– dalším zajímavým skalním útvarem, který je velmi známý a samozřejmě turisty hojně navštěvovaný, jsou Prachovské skály. Lákají nejen procházkou, ale i horolezeckým výstupem. Dominantami tohoto výletního místa jsou kupříkladu Císařská chodba či vyhlídky do malebné krajiny.
Sněžka– známá nejvyšší hora České republiky měří 1 603 metrů. Je dominantou pohoří zvaného Krkonoše a nevyniká pouze díky své výšce, ale také krásou, kterou turistům a milovníkům krajiny poskytuje. Na nejvyšší horu u nás se můžete vypravit jak pěšky, tak také pomocí lanovky. Sněžka láká nejen tuzemské turisty, ale i četné návštěvníky z nejrůznějších koutů světa.
hotel luční bouda
Mumlavský vodopád– budete-li se již nacházet v Krkonoších, určitě nevynechejte návštěvu nejkrásnějšího vodopádu u nás. Mumlavský vodopád se nachází v západní části těchto hor. Tento zhruba dvanáct metrů vysoký vodní útvar se nachází nedaleko Harrachova a nabízí úchvatný pohled všem, kteří zde zavítají.